Nasze spotkania w październiku

7.10.2011. (piątek)
Pierwszy piątek miesiąca - w ramach spotkania uczestniczyliśmy we Mszy świętej oraz adoracji; później odbyło się spotkanie w salce, na którym omówiliśmy sprawy organizacyjne na najbliższy czas.

14.10.2011. (piątek)
Tego dnia spotkanie duszpasterstwa nie odbyło się.

21.10.2011. (piątek)
Na spotkaniu duszpasterstwa ks. Piotr opowiadał o wyjeździe do Ziemi Świętej, a także pokazywał zdjęcia, które zrobił podczas pielgrzymki.

28.10.2011. (piątek)
W ramach spotkania duszpasterstwa przygotowywaliśmy występ (wieczornicę) z okazji uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Najpierw, pomiędzy wszystkich obecnych na spotkaniu zostały rozdzielone teksty, po czym odbyła się pierwsza próba w salce akademickiej. Następnie poprzez "burzę mózgów" dopracowywaliśmy szczegóły związane z naszym występem.

29.10.2011. (sobota)
Razem z grupą osób z duszpasterstwem (z ks. Piotrem na czele) wybraliśmy się na Cmentarz w Oliwie, aby zająć się zaniedbanymi grobami. W ruch poszły wszelkiego rodzaju sekatory, grabki itd. Bardzo sprawnie udało nam się zająć kilkunastoma grobami. Byliśmy zaskoczeni, jak wiele grobów ciągle pozostaje bez opieki. Osoby, które spotkaliśmy na cmentarzu, chętnie pomagały nam, na przykład poprzez pożyczanie nam potrzebnych narzędzi, ale również opowiadały nam, że także, w miarę swoich możliwości, starały się uprzątać zaniedbane groby. Atmosfera sprzyjała zadumie, chociaż przy pracy humory dopisywały (co oczywiście spowodowane było satysfakcją z tego, że mogliśmy wykonać naprawdę bardzo potrzebną pracę).

31.10.2011. (poniedziałek)
Na ostatnim piątkowym spotkaniu umówiliśmy się, że przed naszym występem (wieczornicą) zorganizujemy jeszcze jedną próbę, aby przećwiczyć wszystko to, co do tej pory przygotowaliśmy. Tym razem spotkaliśmy się w kościele p.w. św. Jakuba - dzięki temu mogliśmy zorientować się, jak lepiej dopracować niektóre szczegóły (wiedząc, jaką przestrzeń mamy do dyspozycji mogliśmy zastanowić się, jak "rozegrać" poszczególne elementy naszego występu). Jeszcze raz przedyskutowaliśmy kwestię interpretacji tekstów, zespół przygotował oprawę muzyczną.

<< Nasze spotkania we wrześniu

Nasze spotkania w listopadzie >>