Nasze spotkania w listopadzie

1.11.2011. (wtorek)
Tego dnia w Kościele obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych - czcimy wszystkich tych, znanych i nieznanych, którzy zostali wyniesieni na ołtarze, a także uświadamiamy sobie, że każdy z nas jest powołany do świętości. Od około 8 lat w wielu miastach Polski organizowane jest modlitewne spotkanie - "Litania Miast". Kilkuosobowa ekipa z Duszpasterstwa Młodzieży pojawiła się przy Pomniku Poległych Stoczniowców w Gdańsku. Motywem przewodnim były osoby beatyfikowane lub kanonizowane przez Jana Pawła II (grupy z różnych miast przygotowały krótkie "filmiki", które miały przybliżyć postacie poszczególnych świętych).

4.11.2011. (piątek)
Pierwszy piątek miesiąca. W ramach duszpasterstwa młodzieży (przy współpracy zespołu muzycznego) przygotowaliśmy wieczornicę związaną z uroczystością wszystkich świętych i wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych. Muzyka przygotowana przez zespół była oparta głównie na kanonach z Taize. Był to dla nas wszystkich moment do zadumy i zastanowienia się nad przemijaniem. Później wspólnie udaliśmy się na wspólną modlitwę przy krzyżu na cmentarzu oliwskim. Na koniec, wybraliśmy się na spotkanie do salki akademickiej.
Scenariusz naszego występu

11.11.2011. (piątek)
Ze względu na Święto Niepodległości spotkanie duszpasterstwa nie odbyło się.

18.11.2011. (piątek)
W ramach spotkania zagraliśmy w grę (szerzej znaną jako "Tabu"), która polegała na tłumaczeniu i odgadywaniu słów: każda osoba dostała karteczki, na których było jedno główne hasło, które trzeba było wytłumaczyć innym uczestnikom gry. Na tej samej karteczce, pod hasłem wypisanych było około 3-5 "słów / wyrażeń tabu", które były synonimami albo najprostszymi definicjami głównego hasła. Główną zasadą gry było przekazanie głównego hasła, ale bez użycia słów / wyrażeń tabu. Hasła, które zostały użyte w grze, wiązały się z wiarą / religią. Wyjaśnianiu słów towarzyszyło dużo śmiechu, ponieważ każdy znajdował inne wyjaśnienie danego hasła i używał wielu skrótów, aby przekazać to, co ma na myśli.

25.11.2011. (piątek)
Ze względu na wyjazd ks. Piotra na rekolekcje spotkanie nie odbyło się.

<< Nasze spotkania w październiku

Nasze spotkania w grudniu >>